Чернятинський коледж
Головна сторінка Головна Internet Головна Intranet

1.jpg (20080 bytes)

Формування контингенту студентів

 Підготовка фахівців   

Навчально-виховний процес   

Кадрове забезпечення  

 Матеріально-технічне забезпечення

Науково-доcлідна робота 

Організація навчально-виробничої практики 

 Виховна робота


Загальна характеристика навчального закладу

Історія заснування Чернятинського  коледжу Вінницького державного аграрного  університету розпочинається з 1930 року, коли на базі маєтку, який до революції належав графу М.О. Львову, було створено робітфак (філіал Уманського плодоягідного інституту). Крім того, тут працювала школа РГУ (радгоспного учнівства), яка готувала кваліфікованих робітників для сільського господарства.

До початку Великої Вітчизняної війни колишній графський маєток був центральною садибою радгоспу імені 14-річчя Жовтня.

На підставі Постанови ЦК Компартії України і Рад наркому УРСР від 7 вересня 1944 року був створений Чернятинський плодоягідний технікум для підготовки кваліфікованих кадрів середньої ланки з такими відділами:

§    молодших агрономів садівництва – контингент набору 30 чоловік;

§    техніків-технологів по переробці плодів та овочів - контингент набору 30 чоловік.

Початок підготовки фахівців було розпочато з 1 жовтня 1944 року.

За 64 років існування технікум декілька разів реорганізовувався, змінювалась його назва, матеріальна база, навчальні плани і програми. Від робітфаку технікум виріс до сучасного учбового закладу. Так, за розпорядженням Ради Міністрів від 13.12.1959р. технікум було передано з системи Вінницького раднаргоспу в Міністерство сільського господарства (постанова Ради Міністрів України №1564 від 13 грудня 1958р.).

З 1959 до 1963 року на базі технікуму працювала Українська дослідна станція бджільництва, яка була переведена з м. Мерефи Харківської області. Для зміцнення матеріальної бази до технікуму було переведено радгосп “Победа” з 700 га орної землі. У зв’язку з цим технікум був реорганізований: відділ механізації переведено до Ладижинського технікуму, а агрономічний відділ (спеціалізація рільництво) було переведено до Верхівського сільськогосподарського технікуму. В Чернятині залишилося  одне  відділення – плодоовочівництво з ухилом бджільництво.

Відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 23 червня 1964 року №436 та Ради Міністрів України від 12 серпня 1964 року №836 “Про організацію радгоспів-технікумів” та відповідно до наказу №228 від 19 серпня 1964 року по Міністерству сільського господарства УРСР “Про організацію радгоспів-технікумів” Чернятинський плодоягідний технікум з учбово-виробничим господарством реорганізовано на власній базі в радгосп-технікум.

За всю історію свого існування технікум мав такі відділення:

1.            агрономія (спеціальність — молодший агроном-рільник по буряківництву);

2.            технологічний (спеціальність — технік-технолог консервного виробництва);

3.            механізація сільського і лісового господарства (спеціальність – технік-механік);

4.            технологія пивоварного виробництва (спеціальність – технік-технолог);

5.            плодоовочівництво (спеціальність – агроном-плодоовочівник);

6.            плодоовочівництво з ухилом бджільництва;

7.            бджільництво (спеціальність – технік-бджоловод).

На основі постанови Ради Міністрів УРСР від 27 березня 1979 року №151 “Про перетворення колгоспу ім. ХХІІ з’їзду КПРС Жмеринського району Вінницької області з приєднанням його до Чернятинського радгоспу-технікуму”, останній було передано в систему Головплодвинпрому УРСР. Після об’єднання значно розширилась база радгоспу-технікуму. Із 632 га земельних угідь, які були у довгострокового користування їх площі збільшились до 3591 га, з них: ріллі було 468 га, стало 2432 га.

У 1982-83рр. навчальному році відновлено відділення механізації сільського господарства, а 1984-85 н.р. було відкрито нове  відділення бухгалтерського обліку.

В 1982 році розпочалось будівництво нового навчального корпусу на 720 робочих місць, який було введено в дію у вересні 1983 року. Пізніше було здано в експлуатацію  студентський гуртожиток на 200 місць, збудовано два 16-ти квартирних будинки, громадсько-побутовий корпус з  актовим залом, спортзалом, їдальнею, бібліотекою і рядом службових приміщень тощо.

Розширювалась і поліпшувалась виробнича база навчального закладу. Протягом 1982-83рр. здано в експлуатацію 3 типових корівники, кормоцех, силосні споруди, водогін. Було побудовано ремонтну майстерню, яку використовують для проходження навчальних практик студенти відділення механізації. Здійснено рекультивацію плодово-ягідних насаджень та закладено 468 га насаджень плодових дерев і ягідників, що дало можливість забезпечити навчальні та технологічну практики студентів спеціалізації “Плодоовочівництво” на базі власного господарства.

Чернятинський державний аграрний технікум Вінницького державного аграрного  університету навчальний заклад 1 рівня акредитації, створений з підпорядкуванням Наркомату харчової промисловості УРСР. Учбовий заклад заснований на державній власності та підпорядкований Міністерству аграрної політики України.

   Відповідно до рішення колегії Міністерства освіти України від 23.06.1993р. (протокол №13/2) технікум внесено до державного реєстру закладів освіти України і має право на здійснення освітньої діяльності за 1 рівнем акредитації затверджено рішенням Міжгалузевої акредитаційної комісії про внесення до Державного реєстру закладів освіти України і надання учбовому закладу ліцензії на право провадження освітньої діяльності, пов’язаної з наданням базової вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста.

Згідно  наказу  Міністерства  аграрної   політики  України  № 879 від 10   грудня 2007  року  Чернятинський  аграрний   технікум Вінницького   ДАУ  перейменований  в Чернятинський  коледж Вінницького ДАУ.

На даний час основним напрямком діяльності коледжу є: підготовка молодших спеціалістів  для аграрного сектору економіки України відповідно до державного замовлення та договірних зобов’язань фізичних і юридичних осіб; культурно-освітня, методична, видавнича, фінансово-господарська діяльність; підвищення кваліфікації та перепідготовка кадрів за новими напрямками науки, техніки, виробництва; атестація педагогічних кадрів; організація і проведення у тісному зв’язку з навчальним процесом науково-дослідної роботи.

Юридична адреса учбового закладу: 23124, вул. Першотравнева 28, с. Чернятин, Жмеринський р-н., Вінницька обл., тел. (02342) 32497, факс (02342) 32425.

Індефікаційний код – 05471922.

Організаційно-правова форма – заклад,  без  права  юридичної  особи.

Орган правління – директор, який діє на засадах єдиноначальності, призначений на посаду згідно Закону України “Про освіту” та Положення про порядок наймання і звільнення керівників закладу освіти, що є у загальнодержавній власності.

Директор  коледжу – Малюта Віталій Феодосійович. Дану посаду займає з 22 серпня 1979 року. Освіта вища, у 1973 році закінчив Українську ордена Трудового Червоного Прапора сільськогосподарську академію та аспірантуру при Всесоюзному науково-дослідному інституті ефіроолійних культур (м. Сімферополь, 1986р.).

Спеціальність за освітою – агрохімія і ґрунтознавство.

Загальний трудовий стаж становить 34 роки.

Викладач-методист, Відмінник освіти України, занесений на районну дошку пошани.

На даний час коледж проводить підготовку молодших спеціалістів за спеціальностями:

1.     5.09010103 «Виробництво і переробка продукції рослинництва».

2.     5.03050901 «Бухгалтерський облік».

3.           5.09010202 «Бджільництво».

4.     5.10010201 «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва».

Освітню діяльність, пов’язану з наданням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста, коледж веде за денною та заочною формами навчання на базі повної загальної середньої освіти та на базі базової середньої освіти ( Ліцензія  серії АВ, № 363167  видана  за  наказом МОН України  від 09.07.2007 р. № 1843-Л). Станом на 1.10.2007 року в коледжі  за всіма спеціальностями навчалося  465 на денній та 324 студенти на заочній формах навчання. Загальна кількість викладачів і допоміжного персоналу навчального закладу становить 208 чол.

Таблиця 1.

ЗАГАЛЬНІ ПОКАЗНИКИ РОЗВИТКУ

Чернятинського коледжу Вінницького ДАУ

п/п

Показник

Значення показника

1

2

3

 1

Рівень акредитації ВНЗ

перший

2

Кількість ліцензованих спеціальностей

4

3

Кількість спеціальностей, акредитованих за:

-         1 рівнем

2 рівнем

 

4

-

4

Контингент студентів на всіх курсах навчання

-на денній формі

- на заочній формі

 

465

324

5

Кількість відділень

4

6

Кількість циклових комісій

7

7

Кількість співробітників (всього)

-в т.ч. педагогівчних

208

55

8

Серед них:

-         докторів наук, професорів,осіб/ %

-         -кандидатів наук, доцентів, осіб/ %

-         викладачів вищої категорії, осіб/ %

 

 

 

27/49

9

Загальна /навчальна площа будівель, кв.м

12239/7480

10

Загальний обсяг державного фінансування

( тис.грн)

 

3338

11

Кількість посадкових місць в читальних залах

160

12

Кількість робочих місць з ПЕОМ для студентів

у т. ч. з виходом у Інтернет

29

13