Електронна пошта ВНАУ

Матеріал з Система управління вузом "Сократ"
Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Що таке електронна пошта?

Це мережева служба, що дозволяє користувачам обмінюватися повідомленнями або документами без застосуван ня паперових носіїв. На сьогоднішній день це основний засіб про домлення в мережі Інтернет.

Для чого створено внутрішню пошту ВНАУ?

Для значного прискорення обміну інформацією, документами, файлами між користувачами ВНАУ.

Яка електронна пошта використовується в нашому університеті?

Ми використовуємо найкращу електронну пошту на основі двигуна "Gmail" і проекту "Google Apps".

Хто і як одержує електронну поштову скриньку у ВНАУ?

Будь-який співробітник або викладач автоматично одержує свою поштову скриньку в момент прийняття його на роботу при реєстрації у відділі кадрів.

Чому моя поштова адреса знаходиться на @vsau.vin.ua або на @vsau.org? А де ж gmail.com?

Все правильно. @vsau.vin.ua і @vsau.org насправді знаходяться на серверах gmail і працюють за захищеним протоколом https.

Як увійти до електронної пошти?

На електронну пошту можна зайти таким способом:</big> З головної сторінки "Сократ" зайдіть у викладацьку:

Rh1.jpg

Оберіть персональний кабінет викладача:

Rh2.jpg

Прходими персоналізацію (Вводимо своє ПІБ та пароль):

Rh3.jpg

При наявності непрочитаних листів потрапляємо на ось таку сторінку:

Rh4.jpg

Натискаємо "До пошти" і потрапляємо на єлектронну пошту яка має наступний вигляд:

Rh6.jpg


Якщо ж непрочитаних листів немає, то ви одразу після персоналізації потрапите до персонального кабінету.:

Натискаєте піктограму листівки і потрапляєте до електронної скрині:


Rh5.jpg


Як написати повідомлення?


Щоб написати повідомлення потрібно натиснути зліва кнопку "написати":

Rh7.jpg

Не працює внутрішня електронна пошта google chrome. Які причини?

Причин може бути декілька:

1. У вас не відповідна версія браузера.

2. При встановленні додаткових програм ви випадково встановили програму «Mail.ru», «Спутник» чи ін., для вирішення цих проблеми вам необхідно видалити даний браузер за допомогою панелі інструментів («удаление програм»), та встановити відповідний браузер.


3. З даного браузера було здійснено вхід до служби під іншим доменом (логіном та паролем)

Ознакою цього може бути те, що коли ви заходите на внутрішню пошту, а потрапляєте на іншу (інша створена вами електронна пошта на поштовому сервері Gmail). Для вирішення цієї проблеми потрібно коректно вийти із незачиненої поштової скриньки.(Див. Не працює електронна пошта Mozilla)


Тоді ви зможете увійти на потрібну вам внутрішню електронну пошту.


4. У вас багато зайвих куків. Потрібно їх видалити.


Що таке кука?

Кука - це маленький файл, що відвіданий вами веб-сайт створює на вашому комп'ютері. Куки зазвичай зберігають ваші вподобання на сайті, такі як ваша мова, місце перебування, тощо. Тому, коли ви повертаєтесь знову на цей веб-сайт, Фаєрфокс надсилає йому куки, які належать даному сайту. Це дозволяє йому надавати вам ту інформацію і у такому вигляді, що відповідає вашим потребам. Куки можуть зберігати широкий спектр даних, що включає персональну ідентифікаційну інформацію (на кшталт, вашого ім'я, домашню адресу, адресу електронної пошти чи телефонний номер). Проте, ця інформація може бути збережена тільки якщо ви її надасте - веб-сайти не можуть отримати інформацію, яку ви їм не надавали, крім того, вони не можуть отримати доступ до інших файлів на вашому комп'ютері. Типово, діяльність зі збереження та надсилання кук прихована від вас. Проте, ви можете змінити налаштування Фаєрфоксу так, щоб мати можливість дозволяти або відхиляти запити на збереження кук, автоматично вилучати вже збережені куки при закритті Фаєрфоксу, тощо.'
Щоб видалилити куки потрібно натиснути налаштуання

X4.jpg

У вікні що відкрилось натиснути закладку історія


 X5.jpgОчистити недавню історію та персональні куки, а також також налаштувати збереження куків та персональних даних.


X6.jpg

X7.jpg

X8.jpgНе працює внутрішня електронна пошта. Які причини?

Причин може бути декілька:

1. Застаріла версія браузера.

2. При встановленні додаткових програм ви випадково встановили програму «Mail.ru», «Спутник», «Yandex Bar» чи інша програмна зараза. Подібні програми перенаправляють користувача на інші сервери (mail.ru, yandex.ru), можуть блокувати роботу інших програм, а також негласно збирають персональні дані користувачів. Тому від них треба негайно позбавлятись. Для цього вам необхідно повністю видалити даний браузер за допомогою панелі інструментів («удаление програм»), та встановити справжній браузер Mozilla Firefox з українським перекладом, який ви можете скачати тут [1].

3. З даного браузера було здійснено вхід до служби під іншим доменом (логіном та паролем)

Ознакою цього може бути те, що коли ви заходите на внутрішню пошту, а потрапляєте на іншу (інша створена вами електронна пошта на поштовому сервері Gmail). Для вирішення цієї проблеми потрібно просто коректно вийти із незачиненої поштової скриньки.
X1.jpg

Тоді ви зможете увійти на потрібну вам внутрішню електронну пошту.

4. У браузері Mozilla FireFox необхідно видалити куки.

Що таке кука? Кука - це маленький файл, що відвіданий вами веб-сайт створює на вашому комп'ютері. Куки зазвичай зберігають ваші вподобання на сайті, такі як ваша мова, місце перебування, тощо. Тому, коли ви повертаєтесь знову на цей веб-сайт, Фаєрфокс надсилає йому куки, які належать даному сайту. Це дозволяє йому надавати вам ту інформацію і у такому вигляді, що відповідає вашим потребам. Куки можуть зберігати широкий спектр даних, що включає персональну ідентифікаційну інформацію (на кшталт, вашого ім'я, домашню адресу, адресу електронної пошти чи телефонний номер). Проте, ця інформація може бути збережена тільки якщо ви її надасте - веб-сайти не можуть отримати інформацію, яку ви їм не надавали, крім того, вони не можуть отримати доступ до інших файлів на вашому комп'ютері. Типово, діяльність зі збереження та надсилання кук прихована від вас. Проте, ви можете змінити налаштування Фаєрфоксу так, щоб мати можливість дозволяти або відхиляти запити на збереження кук, автоматично вилучати вже збережені куки при закритті Фаєрфоксу, тощо.

У процесі роботи з куками на деяких сайтах можуть виникнути проблеми (немає реєстрації тощо). Тому їх треба просто вичистити.

Для видалення кук потрібно натиснути налаштуання. У вікні що відкрилось натиснути закладку приватність, та здіснитити наступні дії:

 Rh10.jpg


Очистити недавню історію та персональні куки, а також налаштувати запам’ятовування куків в історії Firefox.

X3.jpg

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти