|
- 2024-11-23 08:40:20 опублік. Панкова Сніжана Олексіївна
Вінницький національний аграрний університет дарує безліч можливостей, завдяки чому викладачі кафедри лісового та садово-паркового господарства Олена Циганська та Сніжана Панкова, успішно завершили серію навчальних семінарів, організованих провідною школою англійської мови FLASH. Протягом тижня викладачі брали участь у практичних заняттях, тренінгах з підвищення мовного рівня та освоювали сучасні методики викладання англійської мови.
Основна увага під час семінарів приділялася розвитку комунікативних навичок, інтеграції новітніх цифрових технологій у навчальний процес. Також були обговорені актуальні підходи до підготовки учнів до міжнародних іспитів, таких як IELTS. Такі ініціативи сприяють професійному розвитку викладачів і вдосконаленню навчального процесу для здобувачів. Висловлюємо вдячність універсітету та тренерам за цікавий, інтерактивний формат і корисні поради. Ці семінари стали для нас чудовою нагодою не лише підвищити рівень володіння англійською, а й обмінятися досвідом із колегами та дізнатися про сучасні освітні тенденції. | - 2024-11-15 19:50:34 опублік. Панкова Сніжана Олексіївна
У ВНАУ органічно поєднуються освітній процес, наукова робота та виробничо-інноваційна діяльність. Завдяки всебічній підтримці керівництва університету для молодих учених створені умови для виявлення і розвитку талановитої молоді. Відтак, 15 листопада 2024 року доцента кафедри лісового та садово-паркового господарства, заступника директора з наукової роботи ННІ агротехнологій та природокористування, виконавицю державних тематик - Ганну ПАНЦИРЕВУ було відзначено Грамотою з нагоди Дня працівника сільського господарства України за вагомі особисті досягнення у науково-педагогічній діяльності, професіоналізм, творчий пошук, зміцнення авторитету університету на науково-освітньому просторі України.
| - 2024-10-14 10:58:44 опублік. Панкова Сніжана Олексіївна
7 жовтня 2024 року на факультеті екології, лісівництва та садово-паркового господарства ННІ агротехнологій та природокористування ВНАУ для здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 205 «Лісове господарство» у рамках вивчення дисципліни «Лісівництво» під керівництвом кандидата с.-г. наук, доцента, завідувача кафедри лісового та садово-паркового господарства Михайла Матусяка проведено спільну гостьову лекцію із провідним інженером лісового господарства філії «Вінницьке лісове господарство» Василем Дудником на тему «Особливості проведення догляду за лісом».
У ході лекції здобувачі були ознайомлені з особливостями проведення рубок догляду, їх інтенсивністю, періодичністю проведення та впливом на лісовий фітоценоз. Василь Петрович зауважив, що рубки догляду є одним з основних етапів лісогосподарських заходів, який має прямий вплив на подальше формування біологічно стійкого та продуктивного деревостану. Лектором було виділено економічні, біологічні і технологічні аспекти проведення рубок догляду. Василь Петрович детально ознайомив здобувачів з усіма видами рубок і технологічними прийомами їх проведення. Здобувачі дізналися також про інші види догляду за насадженнями, серед яких особливу увагу було приділено вибірковим та суцільним санітарним рубкам, які мають на меті покращити санітарний стан насаджень та унеможливити розповсюдження шкідників та хвороб, застосуванням гербіцидів та арборицидів на лісокультурних площах. У ході проведення лекції здобувачі задавали багато цікавих питань, які стосувалися особливостей проведення рубок догляду в різних лісорослинних умовах, економічної рентабельності їх застосування, особливостей механізованого проведення рубок та їх впливу на екологічний стан лісового насадження. Висловлюємо щиру подяку професіоналу своєї справи за цікаву зустріч і корисний досвід! | - 2024-10-05 10:57:18 опублік. Панкова Сніжана Олексіївна
Традицією у навчальному процесі кафедри лісового та садово-паркового господарства є залучення до проведення лекцій фахівців виробничої сфери, діяльність яких пов’язана з лісовим господарством. 2 жовтня 2024 року на факультеті екології, лісівництва та садово-паркового господарства ННІ агротехнологій та природокористування ВНАУ для здобувачів освіти спеціальності 205 «Лісове господарство», була проведена спільна гостьова лекція з освітньої програми «Лісові культури» на тему: «Вирощування сіянців у відкритому ґрунті» інженером з лісових культур філії «Вінницьке лісове господарство» Білашом Ігорем Степановичем та старшим викладачем кафедри Тисячним Олегом Петровичем.
В ході зустрічі було обговорено питання про сучасний стан та перспективи розвитку лісокультурної справи України та Вінниччини. Ігор Степанович розповів здобувачам про особливості створення лісових насаджень за участю рослин-інтродуцентів (модрини європейської, дугласії зеленої, сосни Веймутової, сосна Банкса, ялиці великої, горіх чорного). Особливу увагу було приділено передпосівному обробітку ґрунту, створенню оптимальних ґрунтово-кліматичних умов для вирощування високоякісного посадкового матеріалу. Також під час лекції значну увагу було приділено працевлаштуванню та кар’єрному росту на підприємствах лісової галузі. Здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри висловлюють щирі слова подяки за змістовну і цікаву лекцію! | - 2024-10-02 14:39:53 опублік. Панкова Сніжана Олексіївна
Викладачами кафедри лісового та садово-паркового господарства проводяться заняття відповідно до тематичного плану студентського наукового гуртка Landscaping. Доцент кафедри Олена Циганська провела заняття на тему «Особливості вирощування та використання в озелененні ґрунтопокривних рослин та використання їх в озелененні різних стилів». Було обговорено практичну ціннність в озелененні ґрунтопокривних рослин, які викликають інтерес як потенційно цінні об`єкти для збагачення асортименту декоративних рослин. В більшості випадків ґрунтопокривні використовують як альтернативу газону, фон або сполучну ланку в посадках, хоча вони самі по собі є прекрасним декоративним матеріалом. Відрізняючись різноманітністю за текстурою і забарвленням листя, ґрунтопокривні рослини також представляють широкий діапазон кольорових відтінків під час цвітіння. Монопосадкам із цих рослин не поступаються за декоративністю і комбіновані варіанти. Також, було розглянуто асортимент ґрунтопокривних рослин представлений на архітектурно-експозиційній ділянці кафедри лісового та садово-паркового господарства.
| 1 2 3 4 5 6 7 8 |
|