Інструкції системного адміністратора

Матеріал з Система управління вузом "Сократ"
Перейти до: навігація, пошук


Реєстрація студентів

Рядок з абзацу

Кожного навчального року здійснюється реєстрація студентів до персонального кабінету в електронній системі управління ВУЗом «Сократ». Згідно розпорядження за 22 листопада 2011 №303 деканати факультетів зобов'язані подати списки новоутворених груп (1-курс, 5-й, магістри) в електронному варіанті до 5 вересня поточного року. Оформлені списки груп згідно розпорядження повинні бути в стовпчик, без нумерацій та таблиць.

Рядок з абзацу

Далі приступаємо до реєстрації:  Зайти на сайт vsau.vin.ua  в правому нижньому кутку є АДМІНІСТРУВАННЯ СИСТЕМИ – Всі ресурси, там потрібно пройти аутентифікацію та обрати пункт Новий навчальний рік - Реєстрація студентів методом COPY and PASTE Далі йде сам процес реєстрації.  Обираємо потрібний факультет та спеціальність  Вводимо назву групи (Назви груп повинні збігатись, вводити тільки українською мовою Наприклад : 11-ОА і 11-Оа – різні групи.  Вводимо перші символи логінів – рік вступу. Буква логіну відповідає факультету. Наприклад( b12, m12 ) тільки англійською.

Рядок з абзацу

Перші символи логіну:

  a-агрономічний факультет
  b-фінансово-економінчий(облік і аудит)
  e-факультет менеджменту
  m-факультет механізації та машинобудування
  z-факультет технології та переробки продукції тваринництва
Рядок з абзацу

Номер логіна складається з шести символів, наприклад: b12001, де b – назва факультету; 12 – рік вступу до університету; 001 – порядковий номер студента Копіюємо список певної групи студентів. Кожен студент повинен записуватись так – прізвище;імя;по батькові (Наприклад: Петров;Тарас;Іванович), без ніяких пробілів. А тепер треба все уважно перевірити і не поспішати, перед тим як занести  Перевіривши натискаємо ЗАНЕСТИ

Рядок з абзацу

Якщо потрібно дореєструвати студента чи декількох, то це робиться таким же чином.

Дораховані студенти, які прийшли в поточному році на 3-й чи 5-й курс ( Фінансово-економічний факультет) для створення папок Teams, їм вписуються логіни того ж каталогу в якій знаходиться сама група. Наприклад: Студент вступу 2013 року - в групу 31-ОА ставиться(логін b11001 - каталог b11, в групу 51-ОА логін (b09001- каталог b09). Для деканатів можна виписати номерацю заліковок вручну для 3-го курсу так як для 5-го!

Створення бригад: Бригади не повинні повторюватись навіть в різних групах.
Рядок з абзацу

Денній формі навчання виділяється діапазон номерів від 1-499, а заочній від 500-999. Деякі студенти, які навчалися в нашому університеті на 4 курсі, вже були зареєстровані і вони поступили на 5 курс(магістри), то немає необхідності їх заново реєструвати., їхні старі логіни залишаються для подальшого використання, а деканату виписуються вручну вибірковим діапазоном від 350 до 500. Вони будуть записуватись, як додаткові номери в Списках груп студентів.


Рядок з абзацу

Реєстрація заочників. Кожного студента в групі заочників необхідно перевірити в Пошуку ,томущо деякі могли навчатись на стаціонарі, якщо такі існують їх просто потрібно перевести в потрібну групу, а нумерацію присвоїти вручну (5-й курс, 6-й курс магістри). Діапазон номерів від 800 до 999. Факультет фінансово-економічний та облік і аудит можна щоб нумерація збігалась(заочна).

Рядок з абзацу

Реєстрація відбувається так само як стаціонар, тільки до групи додається маленька буква з( 12-ОАз) та галочка в пункті заочники. Після реєстрації можна видавати логіни студентам, та нумерацію для залікових в деканат.

Рядок з абзацу

Всі новостворені групи знаходяться в списку студентів в розділі Адміністрування системи – Системи, групи, факультети. У цьому розділі можна редагувати групи, змінювати прізвища, переводити в іншу групу. Все інше використовується рідко (переведення на наступний рік, видалення груп студентів, архівація та ін.).

             Робочий процес
Рядок з абзацу

Під час робочого основного процесу, коли всі новостворені групи зареєстровані, основне завдання тепер – це зміна паролей для студентів. Це робиться слідуючим чином: Адміністрування системи – Студенти, групи, факультети – списки користувачів. Обираємо потрібну нам групу (запитуємо студента, який звернувся, що він або не пам’ятає пароль, або не може зареєструватися в мережі, або не може зайти в розділ), далі знаходимо студента, там є колонка пароль, натискаємо і сам студент вводить свій новий пароль. Якщо ми не можемо знайти студента в даній групі, то його можна знайти пошуком: Тезаурус – Шукати за логіном або Шукати за ПІБ. Потім його потрібно перевести в потрібну групу: Студенти, групи, факультети - перевести в іншу групу. Потрібно вибрати групу, в якій студент знаходиться зараз, а потім перевести його в ту групу в якій він знаходиться реально.

Рядок з абзацу

Під час робочого процесу постає питання внесення робіт студентів в їхні розділи. Внести їх можна лише через АДМІНІСТРАТОРА МЕРЕЖІ. Копіювання інформації здійснюється лише з диска (з флешками робота заборонена в цілях безпеки мережі). Всі файли студентів провіряємо на віруси.

Рядок з абзацу

Студент називає свій логін, знаходимо каталог на сервері SAMBA (у нас це диск Х – clients-каталог потрібного курсу, наприклад логін а09115 – це каталог 09-а), знаходимо потрібний нам розділ по логіну, заходимо в нього і копіюємо з диска потрібну інформацію. Копіювання здійснюємо за допомогою програми Total Commander (більше ніякі програми не використовуємо, особливо програми Windows). Записати інформацію студенту чи викладачу(каталог teach) можна за допомогою програми NERO BURNING ROM, записуємо інформацію на СD або DVD диск.

Рядок з абзацу

Також студенти можуть надсилати файли на сайт, щоб потім адміністратор перекинув в їх розділ. Це можна зробити наступним чином: Адміністрування системи – Студенти, групи, факультети – файли від студентів на SAMBA. Заходимо,скачуємо файл на диск С наприклад папку 22, провіряємо на віруси, та заносимо його в потрібний логін через Total Commander.

        Робота з USB-пристроями
Рядок з абзацу

Працювати з флешками на даному робочому місці забороняється в цілях безпеки систем серверів, а також і самого комп’ютера. Дозволяється користуватися лише для роботи (роздрукувати файл в іншому відділі), але попередньо треб флешку перевірити на наявність вірусів. (перевірити може Микола Іванович). Примітка: на відповідь будь-кого,хто звернеться з флешкою для копіювання інформації – В мене немає вірусів. Всеодно копіювати з флешки суворо заборонено. Віруси є у всіх, тільки вони про це ще не знають. Забороняється копіювати не лише студентам, а й викладачам, по такій же причині.

         Робота з викладачами.
Рядок з абзацу

Викладачі звертаються для того, щоб взяти логіни новоутворених груп (перший курс). Тому після реєстрації бажано мати по 2 примірники кожної новоствореної групи з логінами, для того щоб віддати викладачам, що забезпечить реєстрацію студентів в навчальній мережі. Коли звертається викладач – В нас в комп’ютерному класі не працює мережа, то треба їх направити в технічний відділ. Копіювання інформації в їхні розділи здійснюється таким чином як студентам – запис на диск і копіювання з диску. При бажанні викладача, його можна зареєструвати: Адміністрування системи - Всі ресурси – в правому верхньому кутку (Реєстрація групою)Групова реєстрація користувачів, обираємо Викладач-Прізвище, ім’я, по батькові – логін тільки англійською – пароль.

Рядок з абзацу

При виникненні питань, якщо студент не бачить диска Х або він не може пройти аудентифікацію в комп`ютерному класі на комп`ютері через невірний пароль( хоча його вже міняв), потрібно його зараєструвати на SAMBA(R) у Списку користування (редагування, видалення).

В кінці навчального року випускників -груп зливаємо до архіву та видаляємо всі дані груп студентів на SAMBA. (Всі ресурси)

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
Навігація
Інструменти