Кафедра Аналізу та аудиту


  ГОЛОВНА   |   СКЛАД  |   ДИСЦИПЛІНИ   |   НАУКОВІ І МЕТОДИЧНІ ПРАЦІ  |   ІСТОРІЯ  |

    НОВИНИ, ПОДІЇ, ОГОЛОШЕННЯ

КОНТАКТИ
завідувач кафедри аналізу та аудиту
к.е.н., доцент Мулик Тетяна Олексіївна
кафедра розташована в 1-му корпусі 3 поверх аудиторія 1309-1311

Система 'Сократ': http://socrates.vsau.org
Офіц. сайт: http://vsau.org, http://vsau.edu.ua
Спільнота ВНАУ: http://socrates.vsau.org/elgg

  • 2024-11-19 21:07:49 опублік. Мулик Тетяна Олексіївна

    Фото 19.11.2024 року на кафедрі аналізу та аудиту відбулось заслуховування дисертаційних робіт аспірантів 4-го року навчання Марії Шульган та Людмили Дриманової.
    Марія Шульган зазначила, що її дисертаційна робота присвячена обґрунтуванню теоретичних засад і розробці методичних підходів, модернізації бухгалтерського обліку виробництва та реалізації продукції бджільництва. За результатами дослідження вона розглянула теоретичні аспекти бухгалтерського обліку виробництва та реалізації продукції бджільництва, де розмежувала види робіт на пасіці згідно їх сезонності, запропонувала уточнену класифікацію продукції бджільництва, виділила основні принципи та показники оцінки виробництва у бджільництві, дослідила фактори впливу на ціноутворення галузі бджільництва. Аспірантка дала оцінку сучасному стану бухгалтерського обліку, де представила розроблені первинні документи в галузі бджільництва, внутрішню звітність, адаптовану під інформаційні запити внутрішніх управлінських (облікових) регістрів пасічних господарств щодо реалізації продукції бджільництва, проаналізувала ринок продукції бджільництва. Шульган М. також дослідила модернізацію обліку та звітності з виробництва та реалізації продукції бджільництва, де запропонувала введення аналітичних рахунків третього порядку до рахунку 27 «Продукція сільськогосподарського виробництва», удосконалила розподіл витрат продукції бджільництва, внесла пропозиції щодо вдосконалення звіту «Звіт про основні економічні показники сільськогосподарських підприємств» (форма № 50 с.г.).
    Людмила Дриманова зазначила, що її дисертацію присвячено обґрунтуванню теоретико-методичних положень і розробці практичних рекомендацій щодо удосконалення бухгалтерського обліку виробництва та реалізації готової продукції лісівництва. За результатами дослідження нею проаналізовано підходи до визнання та оцінки біологічних активів у лісовому господарстві відповідно до національних та міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, систематизовано теоретико-методичні підходи до обґрунтування категоріального апарату лісових ресурсів, удосконалено класифікацію готової продукції лісового господарства для потреб бухгалтерського обліку. В аналітичній частині дослідження здійснено оцінку основних еколого-економічних показників функціонування лісового господарства, проаналізовано динаміку кількості рубок у лісовому господарстві, обсяги заготівлі недеревної (другорядної) лісової продукції в Україні. Аспіранткою також розроблено графік документообігу на лісогосподарських підприємствах, запропоновано загальну схему побудови обліку готової продукції лісівництва, обґрунтовано інструменти оцінки адекватності інформації для внутрішнього використання, а також методи перевірки та аудиту зовнішньої звітності. Дримановою Л. удосконалено перелік форм первинних документів щодо обліку операцій з виробництва та реалізації готової продукції підприємств лісового господарства у частині відображення деревних відходів та порубкових решток, розроблено й запропоновано методику формування й відображення в бухгалтерському обліку готової продукції підприємств лісового господарства з введенням субрахунків до рахунку 26 «Готова продукція».
    В обговоренні дисертаційних досліджень взяли участь науковий керівник аспіранток – професор Наталія Здирко та науково-педагогічні працівники кафедри аналізу та аудиту. Вони акцентували увагу на високому рівні теоретичної обґрунтованості досліджень, оригінальності поставлених задач та практичній значущості отриманих результатів, відзначили глибину наукового аналізу, актуальність обраних тем та новизну дисертаційної роботи.
  • 2024-11-19 17:19:19 опублік. Мулик Тетяна Олексіївна

    Фото 19 листопада 2024 року на кафедрі аналізу та аудиту відбулась проміжна атестація аспірантів 2-го року навчання, спеціальності 071 Облік і оподаткування Цимбалюка Назарія та Бараненко Юлії а також атестація аспірантів першого року навчання Мудрика Сергія та Бешлея Богдана.
    Аспіранти у своїх звітах зазначили, що протягом 2024-2025 навчального року вони виконували такі види робіт: відвідування занять, складання іспитів та заліків, публікація статей, участь у конференціях та вебінарах, робота над дисертацією.
    В публічному обговоренні звітів взяли участь керівники дисертаційних робіт професор Наталія Здирко та доцент Тетяна Мулик а також члени кафедри аналізу та аудиту. Вони відзначили актуальність обраних тем досліджень, їх глибину, перспективи подальших наукових розробок та високий рівень теоретичної підготовки. Загалом, здобутки аспірантів оцінені позитивно, вони атестовані та рекомендовані до заслуховування на вченій раді ННІ економіки та управління.
    Також на кафедрі відбулось обговорення та затвердження тем дисертацій аспірантам першого року навчання зі спеціальності 071 Облік і оподаткування Стрельбіцькому Максиму (керівник: професор Наталія Здирко) та Забродському Ігорю (керівник: доцент Тетяна Мулик). Аспіранти озвучили актуальність досліджень, очікувану новизну, практичне значення розробок, мету та завдання досліджень. В обговоренні прийняли участь керівники дисертаційних досліджень та члени кафедри. Вони відзначили актуальність обраних тем досліджень, що відповідають на актуальні запити сучасного бізнесу, та їхню наукову новизну, розширюючи межі наукових знань в галузі обліку та контролю. Стрельбіцькому Максиму затверджено тему дисертації - Облікове забезпечення управління пасажирськими перевезеннями на підприємстві. Забродському Ігорю - Облік та контроль виробництва продукції підприємств з переробки фруктів та ягід.
  • 2024-11-19 17:18:10 опублік. Мулик Тетяна Олексіївна

    Фото 19 листопада 2024 року на кафедрі аналізу та аудиту відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт здобувачів освітнього ступеня «Магістр», галузі знань 07 «Управління та адміністрування», спеціальність 071 «Облік і оподаткування», денної та заочної форм навчання.
    Здобувачі продемонстрували глибокі знання з питань обліку, оподаткування, аудиту та фінансового аналізу, а також здатність застосовувати теоретичні знання на практиці. Їх роботи відзначаються актуальністю тематики, глибиною дослідження та оригінальністю підходів. Теми дипломних робіт охопили широкий спектр актуальних проблем сучасного бізнесу.
    Водночас, були надані деякі рекомендації щодо доопрацювання окремих аспектів досліджень.
    Кафедра аналізу та аудиту переконана, що здобувачі візьмуть до уваги всі зауваження та успішно захистять свої кваліфікаційні роботи, майбутні магістри стануть успішними фахівцями в галузі обліку і оподаткування.
    Бажаємо їм подальших успіхів у навчанні та науково-дослідницькій роботі.
  • 2024-11-17 20:16:15 опублік. Мулик Тетяна Олексіївна

    Фото З 1жовтня по 12 листопада 2024 р. директор ННІ економіки та управління Наталія ЗДИРКО, завідувач кафедри аналізу та аудиту Тетяна МУЛИК та доценти кафедри аналізу та аудиту Лідія ФЕДОРИШИНА та Анна КОЗАЧЕНКО, успішно виконали програму науково-педагогічного підвищення кваліфікації відповідно до загальної тематики: ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНИЙ БАЗИС УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ В СИСТЕМІ СУЧАСНИХ РИЗИКІВ ТА ЗАГРОЗ й отримали теоретичні та практичні уміння й навички згідно з програмою підвищення кваліфікації. Загальний обсяг навчання склав 180 акад. год (6 кред. ЄКТС, 100 акад. год лекційних та практичних занять і 80 год самостійної роботи). Програма науково-педагогічного підвищення кваліфікації, без відриву від основного місця роботи, проводилась інститутом обліку і фінансів НААН, ГО «Федерація аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України», м. Київ.
    За результатами підвищення кваліфікації слухачі здійснили віртуальну екскурсію через офіційні інформаційні портали ТДВ «Інститут обліку і фінансів» та ГО «Федерація аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК» України, прослухали онлайн-лекції: економічна безпека як об`єкт обліково-аналітичного забезпечення управлінської діяльності: дефінітивні та інституціональні витоки; трансформація методології обліково-аналітичного забезпечення управління економічною безпекою; організаційні засади обліково-аналітичного забезпечення економічної безпеки аграрних підприємств; безпековий профіль розбудови бухгалтерського обліку аграрних підприємств. Здійснювалось також робота над практичними кейсами; індивідуальна робота з експертами; самостійна робота з інформаційними джерелами та підготовка до публікації тез доповідей.
    По завершенню програми науково-педагогічного підвищення кваліфікації слухачі отримали сертифікати.
  • 2024-10-24 17:40:33 опублік. Мулик Тетяна Олексіївна

    Фото 24 жовтня 2024 року на факультеті обліку, фінансів та аудиту, ННІ економіки та управління, для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 071 Облік і оподаткування було проведено гостьову лекцію із навчальної дисципліни «Зовнішній і внутрішній контроль» на тему: «Організація контролю в банках» начальником відділу розвитку бізнесу ОТП Банку Олегом САВЧЕНКОМ. Серед слухачів заходу були також директор ННІ економіки та управління, професор Наталія ЗДИРКО, завідувач кафедри аналізу та аудиту, доцент Тетяна МУЛИК, доценти Яна ІЩЕНКО та Лідія ФЕДОРИШИНА.
    Лектор розглянув роль та значення банківського контролю, його види, основні елементи системи контролю а також сучасні підходи до організації внутрішнього та зовнішнього контролю в банківських установах, поділився цінними інсайтами щодо основних викликів та перспектив розвитку цієї сфери.
    Студенти мали змогу задати лектору запитання, що стосувалися особливостей роботи банківської системи, перспектив кар’єрного зростання в банківській сфері та практичних аспектів організації контролю.
    Така взаємодія з практиками є надзвичайно важливою для формування у майбутніх фахівців цілісного уявлення про сучасний бізнес, діяльність банківських установ, контролюючих органів та підготовки їх до ефективної професійної діяльності.
    Факультет обліку, фінансів та аудиту ННІ економіки та управління продовжуватиме запрошувати провідних фахівців різних галузей, щоб здобувачі мали можливість отримати актуальні знання та навички.
    Дякуємо Олегу САВЧЕНКУ за цінний досвід та знання, якими він поділився з нашими здобувачами!

  • головна intranet   головна internet