Кафедра Аналізу та аудиту


  ГОЛОВНА   |   СКЛАД  |   ДИСЦИПЛІНИ   |   НАУКОВІ І МЕТОДИЧНІ ПРАЦІ  |   ІСТОРІЯ  |

    ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ КАФЕДРИ

КОНТАКТИ
завідувач кафедри аналізу та аудиту
к.е.н., доцент Мулик Тетяна Олексіївна
кафедра розташована в 1-му корпусі 3 поверх аудиторія 1309-1311

Система 'Сократ': http://socrates.vsau.org
Офіц. сайт: http://vsau.org, http://vsau.edu.ua
Спільнота ВНАУ: http://socrates.vsau.org/elgg
Кафедру аналізу та аудиту було створено шляхом об’єднання двох кафедр «Аналізу та статистики» і «Аудиту та державного контролю» відповідно до наказу ректора ВНАУ № 224 від 31.08.2021 р.

Нині кафедра аналізу та аудиту входить в структуру навчально-наукового інституту економіки та управління, факультет обліку, фінансів та аудиту.
Кафедра здійснює підготовку фахівців за галузями знань «Управління та адміністрування», «Соціально-поведінкові науки» та «Публічне управління та адміністрування» за освітніми рівнями бакалавр, магістр, доктор філософії денної та заочної форм навчання. Кафедра забезпечує викладання 20 освітніх компонент.

Науково-педагогічний склад кафедри налічує 6 осіб, з них 6 штатних працівників, 1 доктор економічних наук, професор (Здирко Н.Г.), 5 кандидатів наук, доцентів (Мулик Т.О.. Томчук О.Ф., Федоришина Л.І., Козаченко А.Ю., Сусіденко Ю.В.). Кількість викладачів з науковим ступенем наразі 100 %.
Науково-педагогічні працівники кафедри постійно працюють над підвищенням свого професійного рівня. Так, успішно захищено докторську дисертацію та отримано диплом доктора економічних наук за спеціальністю «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності)» Здирко Н.Г. та в 2021 році отримано нею вчене звання професора; отримано також вчене звання доцента кафедри – НПП Козаченко А.Ю.

Науково-педагогічні працівники кафедри систематично проходять стажування. Так Здирко Н. проходила стажування в Вищій школі менеджменту інформаційних систем (м. Рига, Латвія) з 1.05. по 31.07.2020 р. Федоришина Л. стажувалась в університеті «Проф. Доктора Асена Златарова» «Економіка» (м. Бургас, Болгарія) з 01.04.2020 р. по 30.06.2020 р. Ці викладачі пройшли також стажування в Технічному університеті Ілдіз «Сучасні підходи до інноваційного менеджменту та його обліково-фінансове забезпечення» (м. Стамбул, Туреччина) з 15.05.2022 р. по 15.08.2022 р. Виробниче стажування на підприємстві ТОВ «Аграна Фрут Україна» м. Вінниця проходили О. Томчук (2021 р.) та Т. Мулик (2022 р.). Викладачі кафедри також проходили стажування в інших навчальних закладах: Вінницький національний технічний університет, м. Вінниця - О. Томчук (2022 р.) та Поліський національний університет, м. Житомир - Т. Мулик (2023 р.).
Викладачі кафедри протягом 2023 та 2024 років приймали участь в різних заходах щодо віртуальної мобільності, воркшоп–стажуванні, навчанні по роботі з комп`ютер програмами тощо.
Так, НПП кафедри прийняли участь у програмі віртуальної мобільності «Найкращі практики ЄС-Україна щодо досягнення ЦСР» в рамках реалізації проєкту Жана Моне Еразмус, що організована на базі кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування Сумського державного університету (19.04 – 24.05.2023 р.); в бухгалтерському воркшоп–стажуванні «Облік діяльності бізнесу в умовах воєнного стану: новації-2023», що проходив на базі Інституту обліку і фінансів ГО «Федерація аудиторів, бухгалтерів і фінансистів АПК України» (26.10 – 3.11.2023 р.); навчанні за курсом «Прозорість, підзвітність та сталий розвиток бізнесу на шляху до євроінтеграції”, що реалізується у межах проєкту модулю Жана Моне «Transparency. Accountability. Responsibility. Governance. Europe. Trust. Sustainability» (12.03. - 09.04.2024 р.); навчанні у теоретично-практичному курсі по роботі з комп`ютерною програмою «M.E.Doc», який проводився ТОВ "Системи для бізнесу 2018", що є регіональним партнером ТОВ "M.E.Doc (25.06. по 04.07.2024 р.).

Аудиторний фонд кафедри налічує 181,6 м2. Функціонують 3 навчальних аудиторії для проведення лекційних та практичних занять, які оформлені інформаційними стендами та мультимедійним устаткуванням.
З усіх навчальних дисциплін, що викладаються на кафедрі, підготовлено робочі програми у відповідності до навчальних планів підготовки студентів. Розроблено методичні вказівки щодо вивчення дисциплін, проведення практичних занять, самостійної роботи студентів, складено екзаменаційні білети, комплекти контрольних завдань для рубіжного та підсумкового контролю знань.
До навчального процесу залучаються представники різних форм та видів підприємств, установ та організацій (стейкхолдери). Залучення стейкхолдерів до навчального процесу – це ефективний спосіб зробити освіту більш практичною, актуальною та орієнтованою на потреби ринку праці.

Викладачі кафедри систематично займаються науковою діяльністю. Наукові дослідження здійснюються в межах тем дисертаційних робіт та ініціативних тем. На кафедрі було зареєстровано дві НДР на тему: «Аналіз ефективності використання ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств в умовах забезпечення економічного зростання АПК» (державний реєстраційний номер 0118U100586, термін завершення - грудень 2022 р.) та «Фінансовий контроль в системі управління економічною безпекою суб’єктів господарювання» (державний реєстраційний номер 0118U100563, термін завершення - січень 2023 р.). Наразі ці теми офіційно завершені та зареєстровано нову НДР на тему: «Перспективи розвитку аналізу та контролю в умовах інституціональних змін» (державний реєстраційний номер 0118U100586, термін завершення - березень 2027 р.)
Систематично науково-педагогічні працівники кафедри приймають участь в міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях. В 2021 році - прийнято участь в 9 наукових конференціях, з них 1 міжнародна та 8 всеукраїнських, у 2022 році - прийнято участь у 8 наукових конференціях, з них 4 міжнародних та 4 всеукраїнських, у 2023 році - прийнято участь у 7 наукових конференціях, з них 3 міжнародна та 4 всеукраїнських.
Основні результати наукових пошуків НПП кафедри втілюються в наукових публікаціях. Викладачами кафедри опубліковано: в 2021 р. – 6 статей в зарубіжних виданнях (у тому числі одноосібних – 4 і у співавторстві – 2); 2 – зарубіжні колективні монографії і 1 монографія видана в Україні, 17 статей в зарубіжних виданнях, 11 фахових статей (у тому числі одноосібних – 6 і у співавторстві – 5), 1 тези доповідей; в 2022 р. – 8 статей в зарубіжних виданнях (у тому числі одноосібних – 3 і у співавторстві – 5); 4 статті у виданнях, що індексуються в наукометричних базах: Scopus і Web of Science, 7 – зарубіжних колективних монографій, 11 фахових статей (у тому числі одноосібних – 11); в 2023 р. – 5 статей в зарубіжних виданнях (у тому числі одноосібних – 2 і у співавторстві – 3); 3 статті у виданнях, що індексуються в наукометричних базах: Scopus і Web of Science, 2 – зарубіжних колективних монографій, 16 фахових статей (у тому числі одноосібних – 7).

Викладачі кафедри здійснюють керівництво дисертаційними роботами шести аспірантів:
Здирко Н.Г- Дриманова Л.М. та Шульган М.Я. (аспіранти четвертого року навчання), Бараненко Ю.В. та Цимбалюк Н.О. (аспіранти другого року навчання).
Мулик Т.О. - Мудрик С.О. та Бешлей Б.В.(аспіранти першого року навчання).
У 2021 році відбувся успішний захист дисертаційної роботи на здобуття ступеня доктора філософії аспіранта Черешневого О. - науковий керівник д.е.н., професор Здирко Н.Г.
Протягом 2021 р. – 2024 р. аспірантами кафедри взято участь у серії вебінарів щодо можливостей використання ресурсів платформи Web of Science Core Collection з метою їх ефективного використання у своїй науковій та інноваційній діяльності та опубліковано 19 фахових статей, взято участь в 28 науково-практичних конференціях.

Кафедра аналізу та аудиту активно співпрацює з науковими установами, органами місцевого самоврядування та управління та навчальними закладами: Національним університетом біоресурсів і природокористування, Національним науковим центром «Інститут аграрної економіки» НААН України, Державним університетом «Житомирська політехніка», Поліським Національним університетом, аудиторськими фірмами, державними контролюючими органами, виробничими підприємствами з метою використання передових методів навчання, вивчення практичного досвіду здійснення господарського аналізу та державного та незалежного контролю, впровадження наукових та методичних розробок кафедри у виробництво.

Щорічно кафедра приймає участь в проведенні наукових студентських конференції, предметних студентських олімпіад, наукових конкурсах тощо.
На кафедрі систематично проводиться олімпіада з дисципліни «Статистика». В 2022 р. підготовлено 3 наукові роботи на конкурси, зокрема, Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей: Фінансова екосистема (Олійник Олена – керівник Мулик Т.О.), Економічна аналітика та статистика (Коломієць Максим – керівник Машевська А.А.) та Конкурс студентських наукових робіт «Молодь і поліграфія» (Головченко Яна – керівник Томчук О.Ф.).
У 2022 році Головченко Яна, студентка 2-го курсу, здобула перемогу в конкурсі Молодь і поліграфія (Керівник – к.е.н., доцент Томчук О.Ф.), який щорічно проводиться на базі Української академії друкарства.
3-4 листопада 2022 року професор кафедри аналізу та аудиту Наталія Здирко і студенти бакалаврату та магістратури спеціальностей 071 "Облік і оподаткування" (Ангеліна Козлан, Ігор Забродський, Марія Обнявко) та 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" (Марина Чорна, Маргарита Грабовяк) взяли участь в онлайн-конференції "Впровадження останніх розробок у Міжнародних освітніх стандартах (IES)", яка проходила за програмами PULSAR та STARE.
19.05.2023 р. проведено Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт, де за секцією «Фінансова екосистема» представлено науковому роботу на тему: «Стан та перспективи розвитку криптовалют в Україні» студенткою Князькою Вікторією (Науковий керівник: Мулик Т.О.), яка за рішенням конкурсної комісії отримала Диплом І-го ступеня.
09.05.2024 р. проведено Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт, де за секцією «Фінансова екосистема» за рішенням конкурсної комісії отримали дипломи: Князька Вікторія - Диплом І-го ступеня (Науковий керівник: Мулик Т.О.) та Дешева Даша - Диплом ІІ-го ступеня (Науковий керівник: Мулик Т.О.).

Кафедра систематично приймає участь у роботі з стейкхолдерами, де обговорюються питання змісту освітніх програм та планів підготовки бакалаврів, магістрів та докторів філософії за спеціальностями, що готує здобувачів ННІ економіки та управління, і зокрема по спеціальності «Облік і оподаткування», їх фахових компетенцій, забезпечення практичного навчання студентів, майбутнього працевлаштування, тощо.

Виховна робота на кафедрі аналізу та аудиту є складовою і невід’ємною частиною цілісної системи підготовки фахівців та спрямована на морально-естетичне, національно-патріотичне та професійно-орієнтоване виховання студентства.
Організація виховного процесу проводиться за напрямами і формами: морально – етичне, національно-патріотичне виховання, естетика та дозвілля, традиційна народна культура, просвітницько–правова, профорієнтаційна робота, фізичне виховання та утвердження здорового способу життя.
Однією з базових ланок виховної роботи на кафедрі є діяльність кураторів академічних груп, яка націлена на творчий саморозвиток і постійне вдосконалення знань у процесі навчання.
Куратори груп приймають участь у семінарах, проводять тематичні кураторські години та індивідуальну роботу зі студентами, організовують зустрічі з соціальним працівником психологічної служби, залучають студентів до загально-університетських заходів, урочистостей зі святкування річниці ВНАУ, Дня працівника сільського господарства тощо.
Регулярно відвідуються гуртожитки з метою ознайомлення з побутовими умовами проживання студентів.
Викладачі кафедри беруть активну участь у виховних заходах університету. Студенти відвідують театральні вистави, виставки, презентації, що проводяться у місті.

головна intranet   головна internet