|
- 2024-11-27 23:05:04 опублік. Коляновська Людмила Миколаївна
Згідно наказу 202м від 20.09.2024 р. «Про затвердження складу державних екзаменаційних комісій для складання атестаційного екзамену та для захисту кваліфікаційних робіт другого (магістерського) рівня вищої освіти денної та заочної форми навчання факультету технології виробництва, переробки та робототехніки у тваринництві» та відповідно до рішення Вченої ради університету від 02.12.2023 р. (протокол №7) розпочала роботу державна екзаменаційна комісія для захисту кваліфікаційних робіт другого (магістерського) рівня вищої освіти денної та заочної форми навчання факультету технології виробництва, переробки та робототехніки у тваринництві.
У складі комісії: голова ДЕК – ХОМІЧАК Любомир Михайлович, директор Інституту продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НААН; заступник голови комісії – ФАРІОНІК Тарас Володимирович, декан факультету ветеринарної медицини, доцент, к.вет.н.; члени комісії: МАЗУР Віктор Анатолійович, ректор Вінницького національного аграрного університету, професор, к.с-г.н.; СОЛОМОН Алла Миколаївна – завідувач кафедри біоінженерії, біо- та харчових технологій, доцент, к.т.н.; НОВГОРОДСЬКА Надія Володимирівна – к.с-г.н., доцент кафедри біоінженерії, біо- та харчових технологій; секретар – КОЛЯНОВСЬКА Людмила Миколаївна, к.т.н., доцент кафедри біоінженерії, біо- та харчових технологій. 27 листопада 2024 року успішно відбувся захист магістерських робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти заочної форми навчання за спеціальністю 181 «Харчові технології». Магістранти продемонстрували високий рівень професійної підготовки, актуальність досліджень та практичну цінність своїх проєктів. Щиро вітаємо випускників із завершенням важливого етапу в їхньому професійному становленні! Бажаємо успіхів у подальшій кар’єрі та нових досягнень у сфері харчових технологій!
| - 2024-11-27 18:49:57 опублік. Новгородська Надія Володимирівна
19-20 листопада 2024 року здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня освітньо-професійної програми 181 «Харчові технології» та 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» разом з деканом факультету технології виробництва, переробки та робототехніки у тваринництві Оленою СОЛОНОЮ та викладачами кафедри біоінженерії, біо- та харчових технологій Аллою СОЛОМОН та Надією НОВГОРОДСЬКОЮ, завітали до ТОВ «М`ясний майстер».
Майбутні фахівці мали змогу побачити цех забою, ковбасний цех, відділення обвалювання, сучасне технологічне обладнання, морозильні камери і камери охолодження, відділення термообробки ковбасних виробів, де відбувається варіння та копчення ковбасних та м`ясних виробів, приміщення для сушіння для зберігання продукції, лабораторії оцінки якості продукції, механічні майстерні, складські приміщення для зберігання допоміжної сировини (спеції, оболонки). Одержана інформація стала практичним підкріпленням теоретичних знань отриманих при вивченні дисциплін «Технологія м’яса, м’ясопродуктів та риби», «Технологія переробки продукції тваринництва.
| - 2024-11-21 18:40:38 опублік. Коляновська Людмила Миколаївна
У Вінницькому національному аграрному університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційні рішення ефективного виробництва у тваринництві та харчовій галузі».
15 листопада 2024 року в ауд 8 ВСП «Технологічно-промисловий фаховий коледж ВНАУ» проводилось засідання секції 3: «Сучасні проблеми безпеки, якості, стандартизації та сертифікації продукції тваринництва, біотехнологій», яке зібрало провідних науковців, викладачів, аспірантів та практиків із різних куточків України. Під час заходу були представлені інноваційні підходи у виробництві харчових продуктів, обговорено актуальні питання безпеки та якості продукції, впровадження сучасних технологій у харчовій промисловості та тваринництві. Програма секції включала різноманітні наукові дослідження, зокрема обговорення ролі кисломолочних продуктів у харчуванні сучасної людини; вивчення впливу ультразвукових коливань на ферментацію кисломолочних напоїв; технологічні інновації у м`ясній, молочній, кондитерській галузях та у виробництві заморожених плодів; перспективи використання функціональних інгредієнтів у харчових продуктах; впровадження системи HACCP як інструменту безпеки харчової продукції та ін. Щиро дякуємо усім учасникам, спікерам та організаторам за плідну дискусію та обмін досвідом. Ваша участь сприяє розвитку науки, інновацій та впровадженню нових рішень у галузі! Висловлюємо глибоку вдячність нашим захисникам і захисницям України, які мужньо боронять нашу країну, забезпечуючи можливість для проведення таких важливих наукових заходів. Завдяки вашій самовідданій службі ми можемо розвивати науку, підтримувати освіту та працювати задля майбутнього.
| - 2024-10-31 15:08:55 опублік. Соломон Алла Миколаївна
На сьогоднішній день узагальнюючи всі існуючі тлумачення, комбінованими є харчові продукти, призначені для систематичного вживання усіма групами здорового населення, які зберігають та покращують здоров`я, знижують ризик розвитку пов`язаних із харчуванням захворювань, завдяки наявності у їхньому складі харчових функціональних інгредієнтів, та мають здатність надавати сприятливі ефекти.
Здобувачами другого (магістерського) року навчання було проведено лабораторне заняття на тему виготовлення сиру кисломолочного на молочно – білковій основі, де вони вивчали біохімічні процеси, що протікають у процесі ферментації молочно-соєвих сумішей із співвідношенням коров`ячого молока до соєвого.
| - 2024-10-23 11:30:27 опублік. Коляновська Людмила Миколаївна
22 жовтня 2024 року на занятті з дисципліни «Технологія жирів та жирозамінників» для здобувачів 3 курсу спеціальності «Харчові технології» доцентом Людмилою Коляновською проведено заняття у форматі кейс-стаді. Здобувачі отримали можливість спробувати себе в ролі команди розробників великої харчової компанії, яка спеціалізується на виробництві маргаринів.
Кейс-стаді: «Розробка функціонального маргарину зі зниженим вмістом трансжирів». Основним завданням було розробити нову рецептуру маргарину з мінімальним вмістом трансжирів (до 1%) із додаванням корисних жирів, таких як омега-3. Студенти аналізували традиційну рецептуру, шукали альтернативи для гідрогенізованих жирів, враховували вимоги законодавства та економічну доцільність продукту. В результаті кожна група студентів презентувала свої розроблені рецептури та обговорила технічні виклики, з якими може зіткнутися компанія у виробничих умовах. Було приділено увагу аналізу конкурентоспроможності та відповідності продукту сучасним тенденціям здорового харчування. Дискусія та взаємна оцінка пропозицій сприяли поглибленню знань та розвитку навичок аналітичного мислення, командної роботи і вирішення практичних виробничих завдань. Заняття допомогло студентам краще зрозуміти процес розробки інноваційних харчових продуктів та дало змогу застосувати теоретичні знання на практиці.
| 1 2 3 4 5 6 |
|